Miłość

Leczenie złamanego serca nowym związkiem? To zły pomysł

W języku angielskim funkcjonuje bardzo ciekawe określenie „rebound”. Oznacza ono sytuacje, w której jesteśmy zaraz po rozstaniu i czujemy przemożną potrzebę nawiązania nowej znajomości. Może nam się wydawać, że to dobre, ponieważ nie chcemy być sami i przecież w tym celu zostały stworzone portale randkowe i po to wszyscy chodzą na randki online. Sęk w tym, że „rebound” to równocześnie określenie sytuacji, w której można „wyrwać” osobę i się nią pobawić…

Kiedy jesteśmy szczególnie wrażliwi…

Sytuacja zaraz po zerwaniu nie jest zazwyczaj zbyt wesoła, ponieważ nawet jeśli to my zainicjowaliśmy proces rozstania, na pewno nie czujemy się z tym dobrze. Tym bardziej, jeśli związek miał charakter poważniejszy. Wtedy wyjątkowo mocno czujemy potrzebę akceptacji, bliskości i ciepła.

Jest to problem, ponieważ uzyskanie tych czynników wymaga zbudowania związku z osobą, która jest tego warta i jest z nami odpowiednio kompatybilna. Zaraz po rozstaniu pomijamy wszystkie zdroworozsądkowe kroki, przez co wpadamy w relacje, które są dla nas nieodpowiednie, a w innych warunkach nigdy nie zdecydowalibyśmy się na taki związek. Naszego poczucia dyskomfortu zaraz po zerwaniu nie wyleczymy innym związkiem.