Miłość

Kiedy nie warto tkwić w związku?

Uczucia, przywiązanie, wspólne wspomnienia – to wszystko sprawia, że niełatwo podjąć decyzję o zakończeniu związku. Inaczej sprawa wygląda, w przypadku wypalenia, kiedy uczucia gasną, a druga strona staje się nam obojętna. Wówczas, rozstanie jest tylko kwestią czasu. Kiedy jednak również nie warto dłużej tkwić w niesatysfakcjonującej nas relacji?

Pierwszym sygnałem, że coś jest nie w porządku, powinien być brak chęci do spędzania czasu z partnerem oraz dzielenia się z nim swoimi przeżyciami i emocjami. W ten sposób zamiast być razem, partnerzy zaczynają się od siebie oddalać. Kolejną sprawą jest podejmowanie wspólnych decyzji. Jeżeli nie jesteście w stanie wypracowywać kompromisów i podejmować decyzji, które będą satysfakcjonujące dla obu stron, nie będzie możliwości, aby dalej iść razem przez życie.

Niepokojący powinien być również brak zrozumienia i chęci do bycia ze sobą fizycznie blisko. Oczywiście, zanim podejmiesz decyzję o rozstaniu, spróbuj naprawić swój związek. Jeśli jednak twoje starania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, lepiej się rozstać. W ten sposób dajesz sobie szansę na zbudowanie relacji z kimś, z kim naprawdę będziesz szczęśliwy.