Miłość

Czy randki online mają sens?

Tak postawione pytanie nie jest do końca poważne. Liczba portali randkowych w Internecie rośnie w astronomicznym tempie, a grono ich użytkowników rozrasta się jeszcze dynamiczniej. Gdyby portale randkowe się nie sprawdzały, ludzie szybko przestaliby z nich korzystać. Dzieje się wręcz odwrotnie, popularność serwisów z randkami nieustannie rośnie.

Poszerzanie kręgów

Dlaczego ranki online działają? Związane jest to z poszerzaniem kręgów. Przeciętna osoba obraca się bowiem w kręgach rodziny, przyjaciół i znajomych, które liczą sobie około 200 osób. Z tyloma osobami można się efektywnie znać i wchodzić w interakcje.

Połowa z nich to osoby tej samej płci. Kolejna połowa z osób odpowiedniej płci to osoby w związkach. Większość z osób wolnych będzie za młoda lub za stara. Po odliczeniu z pozostałego grona osób z rodziny, pozostaje zazwyczaj kilka osób, które są potencjalnymi partnerami i partnerkami.

Wśród nich trudno jest najczęściej odnaleźć kogoś kompatybilnego i zainteresowanego związkiem. W związku z tym trzeba poszukiwać sposobów na poszerzanie kręgów, na przykład poprzez wypady do pubu czy randki w ciemno ze znajomymi znajomych, które nie zawsze się udają.

Poszukiwanie miłości w Internecie i randki online okazują się być w tym względzie zdecydowanie najefektywniejsze i najskuteczniejsze.