Lifestyle

Zdefiniuj dla siebie nowe cele po rozstaniu

Zakończenie poważnego związku jest trudnym momentem w naszym życiu. Tym trudniejszym, im dłużej trwał i im ważniejszy był dla nas ten związek.

Portale randkowe i randki internetowe mogą tutaj być dobrym rozwiązaniem, by łatwiej wrócić „na rynek”. Zanim jednak rzucimy się w objęcia internetowych namiętności, powinniśmy na nowo zdefiniować swoje cele.

I żyli długo i szczęśliwie…

Trwały związek zazwyczaj definiujemy jako taki, który potrwa do grobowej deski. Jest on zarazem celem, jak i metodą na życie. Realizujemy się razem i we wszystkim.

Życie niestety nie jest bajką i królewna z królewiczem nie zawsze żyją długo i szczęśliwie, przez co po rozstaniu musimy odnaleźć się na nowo. W takiej sytuacji bardzo pomocne jest sformułowanie ponownie swoich celów w życiu.

W związku często wygląda to inaczej, ponieważ ciężko pracujemy, by odłożyć na dom lub na potrzeby dzieci. Żyjemy celami partnera i łączymy je ze swoimi.  Trwając w związku, mamy inną optykę i spojrzenie na własne życie.

Po rozstaniu zastanawiamy się co zrobić ze swoim życiem. Jeżeli mamy dzieci, chcemy je wychować jak najlepiej – w jaki sposób się do tego zabrać w pojedynkę? A może teraz chcielibyśmy zrealizować się jako singiel poznający świat?

Możliwości przed nami jest bardzo wiele, to czas kiedy warto przemyśleć swoje dotychczasowe życie i zdecydować się na coś konkretnego przed wyruszeniem w świat.