Lifestyle

Przemiana zauroczenia w miłość

Nie powinniśmy nastawiać się na wielką miłość. Randka online nie jest miejscem, w którym może narodzić się miłość. Może się tam pojawić jej pierwsze, zwykle bardzo burzliwe ziarno, którym jest zauroczenie, ale do miłości jeszcze daleka droga.

Zauroczenie jest oczywiście bardzo trudne do zdiagnozowania, bo zwykle wydaje się być bardziej miłością niż sama miłość. Jak zatem zauważyć, że nasza fascynacja, rozbawienie czy uciecha spowodowana obecnością drugiej osoby zamienia się w miłość?

Miłość to świadoma decyzja

Dla każdej osoby jest to trochę inna droga. Portal randkowy jest dla niej zwykle pierwszym aktem, a kolejne odbywają się już w świecie realnym. Można powiedzieć, że wraz z przekształceniem zauroczenia w miłość zaczyna się akt trzeci, którego zwieńczeniem jest „i żyli długo i szczęśliwie”. Jego początek to zwykle paradoks, ponieważ miłość najczęściej zaczyna się od czegoś niespodziewanego.

Zauroczenie pryska w jednej chwili, kiedy po raz pierwszy dostrzegamy, że drugiej osobie daleko do ideału. W tej chwili trzeba zdecydować, czy ta osoba jest realnie warta tego, żeby w nią inwestować. Jeśli ta decyzja jest świadoma i w pełni szczera, jeśli wynika z głębokiego przeświadczenia o wartości związku i nastawiona jest na dobro drugiej osoby, możemy mówić o miłości.