Lifestyle

Nie denerwuj się tak pierwszą randką

Pierwsza randka to zawsze wielkie emocje, to duże przeżycie zarówno dla kobiety jak i mężczyzny, nawet jeżeli już wcześniej poznali się za pośrednictwem portalu randkowego. Stresujemy się, martwimy się jak wypadniemy, czujemy dyskomfort i strach przed spotkaniem. Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy pamiętać w tym czasie o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym przynajmniej trochę stresu nam ubędzie.

Ach, ta pierwsza randka…

Wydaje nam się, że jesteśmy jak na rozmowie o pracę lub na teście na prawo jazdy. A przecież jedziemy na tym samym wózku! Osoba, która się z nami spotyka, też jest na pierwszej randce, więc powinniśmy być w stanie się dogadać.

Co ważne, nasze zdenerwowanie nie jest wypisane na czole. Widać za to różne dziwne i głupie zachowania. Jeśli realnie mamy do nich predyspozycje, przyznajmy się do zdenerwowania. Druga strona będzie wtedy bardziej wyrozumiała.

Nie należy uciekać wzrokiem w czasie pierwszej randki. Poradniki o randkowaniu często opowiadają nam, że mamy się patrzeć labo nie patrzeć, przez co niepotrzebnie staramy się kontrolować nasz wzrok. Efekt tego zwykle bywa bardzo nienaturalny.

Pierwsza randka to zwykłe spotkanie dwóch przyjaźnie nastawionych do siebie osób, więc powinno być ono przyjemnym sposobem spędzania czasu. Jeżeli zrobimy wszystko aby wyluzować, randka będzie miłym wspomnieniem i wyjątkowo przyjemnie spędzonym czasem. A gdy dobiegnie końca, z ochotą umówicie się na kolejne spotkanie.