Ciekawostki

W niezbyt mądrym poszukiwaniu miłości na całe życie

Kiedy powstawały współczesne portale randkowe w nowoczesnej wersji, było to tak naprawdę przeniesienie do Internetu portali matrymonialnych czyli takich, które nastawione były na łączenie par na całe życie. Dawniej takie serwisy istniały jako gazety i systemy wysyłkowe, na przykład oparte o wymienianie się korespondencją listową.

Nie były specjalnie efektywne, ale mimo wszystko działały. Warto zauważyć, że portale randkowe jako portale „randkowe” zaistniały dopiero dość niedawno, ponieważ na początku też się o nich mówiło jako o portalach matrymonialnych i nie cieszyły się wtedy zbyt dobrą opinią.

Panowało przekonanie, że pojawiają się na nich tylko ludzie wybrakowani, w dowolnym znaczeniu tego słowa, lub ludzie dziwni i odstający od społeczeństwa. To przekonanie wzięło się właśnie z tego, że deklarowali oni od razu cel matrymonialny, co w normalnym życiu raczej się nie zdarza.

Małżeństwa zaaranżowane są zupełnie obce naszej kulturze, przynajmniej jeśli chodzi o ostatnie stulecie i wychodzenie z założenia matrymonialnego nakłada na nową znajomość odium nienaturalności. Jeśli decydujemy się na poszukiwanie miłości przez Internet, róbmy to dokładnie tak samo, jak we wszystkich innych przypadkach, czyli od zwykłego umawiania się na randki online.