Miłość

Szybkie randki coraz popularniejsze

Hitem ostatnich miesięcy stały się tak zwane szybkie randki, z języka angielskiego speed dates. Jest to poszerzenie oferty portali randkowych, ponieważ w wielu przypadkach to właśnie firmy będące właścicielami owych portali organizują tego typu wydarzenia.

Okazuje się, że biją one rekordy popularności. Nikt nie przypuszczał, że taki pomysł na polskim rynku może się sprawdzić. Do tej pory można było oglądać tego typu wydarzenia tylko na amerykańskich (bądź pokrewnych) filmach. Obecnie tego typu usługę mamy także w Polsce.

Na czym to polega?

Okazuje się, że system jest bardzo prosty. Speed dates organizowane są w różnych miastach w kraju, najczęściej w dużych, wojewódzkich, aby łatwo można było do nich trafić. Należy zgłosić się przez Internet. Na stronie zawsze jest informacja o cenie, miejscu, terminie, a także liczbie wolnych miejsc.

Następnie należy pojawić się w wyznaczonym miejscu i porze. Rejestrowanych jest tyle samo kobiet i mężczyzn w określonym przedziale wiekowym. Kobiety zajmują swoje miejsca, a mężczyźni co kilka minut przesiadają się do kolejnych stolików. Jest to czas na zrobienie pierwszego wrażenia i wymianę myśli, zainteresowań, oczekiwań.