Lifestyle

Portale randkowe wychodzą do przodu

Aktualnie portale randkowe, które posiadają już ugruntowaną pozycję na polskim rynku, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, użytkowników. Oczywiście nie rezygnują ze swoich dotychczasowych usług, w szczególności że się sprawdzają, mają coraz większą skuteczność doboru partnerów.

Po prostu firmy te sięgają po coś nowego, dodatkowe elementy, które są w stanie zaoferować. Tym razem chodzi między innymi o tak zwane speed dates, czyli szybkie randki. Tego typu rozwiązania znane są z filmów amerykańskich, ale pojawiły się już także w Polsce.

Na czym to polega?

Specyfika tej oferty jest prosta. Na stronach portali randkowych w odpowiedniej zakładce pojawiają się informacje o miejscu imprezy oraz godzinie rozpoczęcia. Jednocześnie jest informacja o cenie za uczestnictwo (najczęściej do stu złotych) oraz ilości dostępnych wolnych miejsc. Rejestrowana jest taka sama liczba kobiet, co i mężczyzn. Impreza trwa około dwie godziny.

Zadaniem jest nawiązanie kontaktu kilkuminutowego z każdym z uczestników. Dlatego też kobiety siedzą przy stolikach, a mężczyźni po każdym gongu przesiadają się o jeden stolik w lewo lub w prawo, w zależności od prowadzącego wydarzenie. Jednocześnie każdy uczestnik ma kartę z ankietą, na której ocenia poszczególnych uczestników. W przypadku wzajemnej pozytywnej oceny i informacji o chęci kontaktu, organizatorzy udostępniają uczestnikom namiary na siebie.