Związki

Komunikacja to klucz do sukcesu od samego początku

Komunikacja to temat, który w kwestii związków poruszany jest non stop i zazwyczaj mowa jest tylko o bardzo ogólnych kwestiach nie za bardzo przydających się do czegokolwiek w praktyce. A tak nie powinno być, ponieważ już randki internetowe i wszystko to, co dzieje się na portalu randkowym, to wielkie pole do popisu dla odpowiedniej komunikacji.

Słuchaj i reaguj

Dobra komunikacja w dużej mierze jest bierna, co nie oznacza, że ma być pasywna. W czasie randek internetowych wysyłamy komunikaty i je odbieramy. Zwykle martwimy się przede wszystkim tym, jak te komunikaty wysyłać, by dobrze wypaść, ale znacznie więcej można ugrać na dobrym słuchaniu. Dzięki niemu można dobrze reagować na to, co mówi druga osoba oraz wyprowadzać odpowiednie kontry w postaci celnych pytań i trafnych komplementów.

Staraj się zrozumieć

To jest znacznie trudniejsze, chociaż portale randkowe zazwyczaj próbują nam tu pomagać. Kluczem do udanego związku są podobne oczekiwania i zbieżność charakterów. Jeśli to się zgadza, można próbować coś zbudować. To właśnie przez odpowiednia komunikację można poznawać drugą osobę i dowiadywać się nie o to, jaki ma rozmiar buta, czy który kolor lubi najbardziej, ale właśnie tego, kim jest i jak widzi w przyszłości swoje życie.