Ciekawostki

Wygórowane wymagania kobiet

Jednym z najczęściej spotykanych powodów, dla których kobiety pozostają samotne, jest stawianie przez nich za wysokich wymagań swoim potencjalnym partnerom. Często zdają sobie z tego sprawę, ale co aktywna kobieta sukcesu niby ma z tym zrobić?

Nie warto szukać ideału

Okazuje się, że w praktyce nie ma idealnych mężczyzn. Każdy z kandydatów jest w jakiś sposób nieadekwatny, brakuje mu którejś cechy ideału i musi odpaść. Panowie potem się też sami zniechęcają. Nie chodzi oczywiście o to, by kobiety zupełnie obniżały swoje wymagania i decydowały się na byle kogo, byle tylko z kimś być. Chodzi raczej o to, by zainteresować się osobą posiadającą najważniejsze cechy dobrego partnera, a nie pasującą do jakiegoś wyimaginowanego wzoru.

Cechy najważniejsze – co to znaczy?

Należy pamiętać, że młody, bogaty, piękny i zapracowany mężczyzna, który ma własne pasje, prawdopodobnie potrzebuje co najwyżej kucharki i podgrzewacza do łóżka. Takie cuda rzadko też stąpają po ziemi. Znacznie więcej jest panów szczerych, inteligentnych, opiekuńczych lub czułych. Wybiera się jednego z nich i sprawdza się, czy zestaw cech uzupełniających tą cechę główną jest wystarczający. Nie należy oczekiwać wszystkiego na raz, ponieważ takie podejście jest po prostu dalece niewystarczające.