Związki

Magnetyzm przeciwieństw? To tylko mit

Jedną z największych błędów, jakie można popełnić w czasie poszukiwania partnera lub partnerki do związku, tak w portalach randkowych, jak i poprzez jakiekolwiek inne kanały, jest stawianie na przeciwieństwa. Ten problem najczęściej robią kobiety. Szara myszka poszukuje mężczyzny dynamicznego, księcia z bajki dla dorosłych, który zabierze ją na szczyt świata.

Szybko się w takich przypadkach okazuje, że nawet jeśli się uda takiego mężczyznę znaleźć, będzie on na dłuższą metę nieodpowiedni, a dwoje ludzi będą popadać w coraz to większe konflikty. Mężczyźni także nastawiają się na wyidealizowane typy kobiety, coraz mniej popularne w dzisiejszych czasach, które potrzebują bardziej ojca niżeli partnera, a po pierwszym okresie troski i opiekuńczości, ich stanowisko zaczyna się zmieniać, a związek zatraca własny sens.

W praktyce ważne jest poszukiwanie ludzi do wspólnego życia ze wspólnymi pasjami i zainteresowaniami, a nie “umieszczenia” ich w swoim życiu czy “podpisania” się pod ich życie. Nie oznacza to oczywiście, że obie osoby mają żyć własnym życiem i obok siebie. Jeżeli dobiorą się do siebie osoby o podobnym temperamencie, zwyczajnie chcą być razem i są razem równocześnie zajmując się rzeczami, które robiliby żyjąc w pojedynkę.