Ciekawostki

Zabawa w podchody

Randki internetowe wcale nie różnią się w jakiś znaczący sposób od randek klasycznych. Mamy tutaj oczywiście portal randkowy, który jest pośrednikiem w spotkaniach i zamiast siedzenia przy kawie razem, kubki z kawą ustawione są przed ekranem monitora, a my stukamy w klawiaturę. Forma inna, ale treść ta sama i trzeba o tym pamiętać. Część osób wychodzi bowiem z dość nietypowego założenia, że portale randkowe to swoiste sklepy internetowe z randkami. Tak oczywiście nie jest.

Po drugiej stronie kabla internetowego znajduje się zwykła osoba, taka sama jak my, która również poszukuje swojej bratniej duszy. Co ważne, nie jest to nasz wymarzony ideał, albowiem jak wiadomo ideały nie istnieją. Jest ona zainteresowana takim samym rodzajem spotkania, jakie miałoby miejsce w rzeczywistości, chce nas bliżej poznać, porozmawiać i znaleźć „wspólny język”.

Oznacza to, że pierwsza rozmowa za pośrednictwem portalu randkowego, to swego rodzaju podchody oraz początkowy flirt. Wszyscy wiemy do czego służy portal randkowy, i powinniśmy również wiedzieć jak należy się na nim zachować. Trzeba pamiętać, że pierwsze spotkanie służy celom poznawczym, aby potem móc znaleźć wspólne tematy, a na końcu umówić się na randkę w realnym świecie.