Ciekawostki

Nie można lekceważyć zegara biologicznego

Wiele osób traktuje zegar biologiczny jako tak zwaną “miejską legendę”, ale tak jak na wiosnę wszystko budzi się do życia, tak i w przypadku ludzi w pewnym momencie pojawia się naturalna, biologiczna chęć założenia rodziny. Odpowiada za nią właśnie “zegar biologiczny”, czyli to samo narzędzie, które sprawiło, że w młodym wieku rozpoczęło się w naszych ciałach dojrzewanie.

Samo dojrzewanie jest procesem bardzo widowiskowym i w tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości. Wezwanie zegara biologicznego do zakładania rodziny jest nieporównywalnie bardziej subtelne, co nie oznacza oczywiście, że nie istnieje.

Wręcz przeciwnie, zwłaszcza w przypadku osób, które nie mają za sobą nieudanego małżeństwa i nie mają dzieci. W ich przypadku zegar biologiczny odzywa się najgłośniej, gdyż rozmnażanie się jest naszym najważniejszym imperatywem biologicznym, a zegar biologiczny nam o tym przypomina.

Oczywiście ludzie są różni i mają różne zegary biologiczne, przez co nie można mówić o takich samych reakcjach w tym samym czasie. Nie można nawet mówić, że określone reakcje o określonej sile kiedykolwiek się pojawią. Mamy tutaj do czynienia z czymś niedookreślonym, ale uniwersalnie obecnym w różnych formach.