Związki

Randki, miłość i seks w liczbach

Portal randkowy to wynalazek informatyczny dwudziestego wieku, więc znakomicie nadaje się na przedmiot analizy statystycznej. Podobnie randka online. Tym bardziej, że użytkownicy takich serwisów chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. O czym opowiedzieli badaczom.

Randkowanie w liczbach

Serwisy randkowe mogą być traktowane całkiem skutecznie jako sposób na znalezienie szybkiej przygody. Do pójścia do łóżka już na pierwszej randce przyznaje się aż 40% wszystkich użytkowników takich serwisów.

Co ciekawe, wcale nie oznacza to, że osoby poszukujące stałych związków mają podobne zapatrywanie na tę kwestię. Chociaż odpowiedzi prezentują się bardzo różnie, typowy czas na rozpoczęcie intymnego związku określany jest jako 1-3 miesięcy, więc raczej nie ma co liczyć na szybkie przygody łóżkowe.

Panowie oczywiście chcieliby się znaleźć w łóżku trochę szybciej. Ciekawe są też dane odnośnie tego, w jaki sposób znajomość internetowa jest zrywana, nawet jeśli została już przeniesiona do tak zwanego realu.

Blisko połowa respondentów zerwała znajomość poprzez wysłanie wiadomości mailowej. Co ciekawe, blisko 2/3 nie zrywa takiej znajomości zupełnie. Zazwyczaj po rozstaniu para pozostaje przyjaciółmi na facebook’u lub kontaktuje się w jakiś inny sposób.